WordPress Güncelleme Sırasında Takılma Sorunu Çözümü

Birkaç duyumdan sonra kısaca bahsetmek istediğim bir konu. Yeni yayınlanan 3.5 TR sürümünde tahminimce sunucu kaynaklı (çünkü sorun yaşadığım web sayfasının dışında diğer sunucularda bulunan web sayfalarımın hiç birinde böyle bir şey yaşamadım) güncelleme sorunu oldu. Güncellemeye geçerken wordpress paketi açtıktan sonra yüklemeye geçerken işlemler duruyor ve web sayfanız bakım modunda kalıyor. Aslında güncelleme dosyaları yüklenmiş oluyor fakat veritabanı güncellenmemiş oluyor.

wordpress-3-5

Fazla uzatmadan çözüme geçeyim.

– Takılma yaşadıktan sonra web sayfanızı açmaya çalıştığınızda wordpress’in bakım modu uyarısını almıyorsanız bu yöntemi uygulayamazsınız.

– Web sayfanızın ana dizinine gidin (public_html ya da httpdocs)

– Adı .maintenance (nokta dahil) olan dosyayı silin.

– Web sayfanızı tekrar açmaya çalışın, sayfa açılacaktır.

– Yönetim panelinize girin. Karşınıza veritabanı güncel değil uyarısı çıkacaktır. “Veritabanını Güncelle” butonuna tıklayın. Güncelleme bittikten sonra “Güncelleme Tamamlandı” bildirimini aldıysanız “Devam” butonuna basın. Veritabanınız artık güncel.

Eğer sorun yaşamaya devam ederseniz bu yazının altına yorum yazarak sorunuzu açıklamaya çalışın. En kısa zamanda geridönüş yapacağım.

Yazar Hakkında

avatar Polat İyemRadyoloji Teknisyeni, İthalat ihracat Bölümü Mezunu, Web Development ve site yapılandırma ile ilgileniyor. An itibarı ile Freelancer. Şu hayatta uğraşmaktan en çok zevk aldığı şey SEO. Şu an için etrafındaki insanlara SEO Danışmanlığı yapıyor ve SEO konusunda gün geçtikçe kendini geliştirmeye çalışıyor. Twitter adresi: http://www.twitter.com/polatovski E-Posta adresi: bilgi@polatiyem.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir