StatPress Reloaded Eklentisi

StatPress Reloaded eklentisinden bahsetmemin sebebi bize sağladığı bazı “saniyelik” sunumlar. Öncelikle StatPress’in ne olduğundan bahsedelim. StatPress Reloaded web sayfanız için istatistik sunan bir wordpress eklentisidir. Çoğu istatistik eklentisinden çok daha kullanışlı ve kolay anlaşılır olması onu öne çıkaran özelliklerden birisi. Burda StatPress reklamı yapmayacağım, sadece kullanımının getirdiği bir kaç güzellikten bahsetmek istiyorum. “Ben Google Analytics kullanıyorum, banane statpressten” demeyin. Aynı zamanda ikisinide kullanabilirsiniz, evet google analytics mükemmel derecede ayrıntı veren bir istatistik hizmeti. Fakat anında görüntüleme konusunda Google Analytics’in yanında StatPress’i de kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü, StatPress Reloaded size “anında” bilgi sunar, hangi botların, spiderların web sayfanıza hangi saatte geldiğini gösterir. Biliyorsunuz ki zararlı botların isimlerini alıp onları engellemek zorundasınız ve seo açısından botları takip etmeniz sizin yararınıza olur. İnsanların hangi sayfaları dolaştığını saniyesi saniyesine panelinde gösterir. Bunun yanında bileşenleriniz içerisinde kullanabileceğiniz sayaç shortcodeları sağlar.

 

StatPress Reloaded

Resmi büyütmek için tıklayın.

 

Benim en sevdiğim özelliklerinden birisi iste tek tıklama dahi olsa “son arama kriterleri”ni anında göstermesidir. Bu bölüm hangi arama motorundan gelindiği, hangi sayfanın izlendiğini tarih ve saati ile gösterir.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Bunun yanında bileşenleriniz içerisinde kullanabileceğiniz sayaç shortcodeları sağlar.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Son referans verenler, son botlar, hangi botların hangi sayfaları dolaştığı, hangi sayfaların daha çok dolaşıldığı, size en çok referans verenler, ülkeler, işletim sistemleri ve daha bir çok özelliği mevcut. Anında görüntü almak, web sayfanızı canlı canlı izlemek istiyorsanız, Google Analtiycs kullansanız dahi StatPress Reloaded’ı kullanmanızı tavsiye ederim.

İndirmek için: http://wordpress.org/extend/plugins/statpress-reloaded/  adresini ziyaret edin. Direkt link http://downloads.wordpress.org/plugin/statpress-reloaded.1.5.21.zip

Kurulum: statpress-reloaded.1.5.21.zip dosyasını açın ve içindeki klasörü çıkartın. Web sitenizin /wp-content/plugins bölümüne çıkarttığınız klasörü atın. WordPress admin panelinize gelin, eklentiler bölümünden StatPress Reloaded’ı etkinleştirin.

 

Yazar Hakkında

avatar Polat İyemRadyoloji Teknisyeni, İthalat ihracat Bölümü Mezunu, Web Development ve site yapılandırma ile ilgileniyor. An itibarı ile Freelancer. Şu hayatta uğraşmaktan en çok zevk aldığı şey SEO. Şu an için etrafındaki insanlara SEO Danışmanlığı yapıyor ve SEO konusunda gün geçtikçe kendini geliştirmeye çalışıyor. Twitter adresi: http://www.twitter.com/polatovski E-Posta adresi: bilgi@polatiyem.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir