Limitless – 2011 (Limit Yok)

Aslında çok fazla film izleyen biriyimdir, fakat uzun zamandır film izlemiyordum. Nedenini bende bilmiyorum, bazen böyle teklemeler olabiliyor. Sayısız defa film başından kalkarken aynı cümleyi kurmuşumdur “gerçekten iyi filmmiş”

Limitless filminde de aynı şeyi yaşadım. Film hakkında spoiler vermiyeceğim tabiki. Bu sadece bir tavsiye yazısıdır. Gerçekten akıcı ve güzel bir film olmuş. Tabi bunu yüceltirken abartmaya gerek yok, çünkü biliyorsunuz ki ne zaman abartı devreye girerse karşıdakinin beklentisi artıyor.

 

limitless, limitsiz

 

Film Mart ayında vizyona girdi, ama ben anca izleme şansı buldum. Türkiye için vizyona girdiği tarih tam olarak 18 Mart 2011 idi.

Oyuncu kadrosunda çoğu insanı çekecek bir isim var. Robert De Niro… Eminim çoğu insan bu ismi duyduğu zaman var olan filmin izlenmeye değer olduğunu düşünür. Çoğu zaman haklılardırda. Fakat bu filmi sırf Robert De Niro için izlemeyin, çünkü kendisine verilen rol çok önemli bir rol oynasada film onun etrafında dönen bir film değil. O yüzden kendisini gördüğümüz sahneler kısıtlı. Yabana atılacak kadar az olmasada az..

 

Filmin konusuna gelecek olursak; film tamamen küçücük bir hap etrafında dönüyor. Evet sadece küçük bir “hap”

 

nzt-48

 

Bu küçük süper gücün adı nzt-48.

 

eddie limitless

New York’ta neredeyse sokaklarda yatıp kalkacak kadar mahvolmuş bir yazar olan Eddie (Bradley Cooper) ‘nin başına gelen şey yukarıdaki gördüğünüz NZT-48. Bu kullanan kişinin beyninin %100 ünü kullanmasına yardım ediyor ve hayatını tamamen değiştiriyor. Küçük bir hap sayesinde yükselip zengin olsaydınız? Para, zeka ve bunların getirdiği çekicilik… Kullandığı ilaç sayesinde parayı “paranın kalbinden” kazanmaya başlıyor ve durdurak bilmeden ilerliyor. Tabiki her güzel şey sürekli güzel kalmak durumunda değil…

 

 

 

 

Filmin IMDB puanı 7.3 (şu ana kadar 63.255 oy kullanılmış)

Filmin oyuncuları;

Bradley Cooper

Abbie Cornish

ve

Robert De Niro

 

İzlediğiniz zaman bir zaman kaybı olmayacağına emin olabilirsiniz. Tavsiye edilir.

 

 

 

Yazar Hakkında

avatar Polat İyemRadyoloji Teknisyeni, İthalat ihracat Bölümü Mezunu, Web Development ve site yapılandırma ile ilgileniyor. An itibarı ile Freelancer. Şu hayatta uğraşmaktan en çok zevk aldığı şey SEO. Şu an için etrafındaki insanlara SEO Danışmanlığı yapıyor ve SEO konusunda gün geçtikçe kendini geliştirmeye çalışıyor. Twitter adresi: http://www.twitter.com/polatovski E-Posta adresi: bilgi@polatiyem.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir